Udostępnij:

jezierzany3

Jak informuje lokalne czasopismo Szept Postomina, Gmina Postomino szykuje się do dużych zmian w obrębie jeziora Wicko, które znajduje się około dwóch kilometrów od Jarosławca na wschód. Między innymi zaplanowana została budowa Ośrodka Sportów Wodnych. Przypomnijmy, że do jeziora  bardzo łatwo dojechać rowerkiem, gdyż jest rewelacyjna ścieżka rowerowa biegnąca od Jarosławca poprzez Jezierzany (wzdłuż wspomnianego jeziora), aż do Łącka. Warto się wybrać w taką przejażdżkę.

jezierzany1

W lipcu Gmina Postomino złożyła wniosek o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Zagospodarowanie turystyczne jeziora Wicko”. Przygotowana została dokumentacja Programu Funkcjonalno-Użytkowego, dzięki któremu w formule „zaprojektuj i wybuduj” ma powstać sieć infrastruktury kajakowej łączącej się ze szlakami rowerowymi w naszym regionie.


jezierzany2

Celem projektu jest połączenie trzech turystycznie atrakcyjnych miejscowości: Jezierzan, Łącka i Królewa, z centrum - Ośrodkiem sportów wodnych w Łącku. Tuż obok Ośrodka ma się znajdować pole namiotowe, przyrodnicza ścieżka zdrowia oraz taras widokowy przy jeziorze.

Ciekawa infrastruktura została zaplanowana także w miejscowości Jezierzany. Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności powstanie tu plac zabaw oraz duża wiata z zapleczem sanitarnym służącym mieszkańcom podczas trwających imprez. Zostanie dostosowany także slip i kanał służący do wodowania jednostek.

krolewo

W ramach dokumentacji PFU przewiduje się także przebudowę istniejących pomostów, budowę slipów do wodowania jednostek pływających, stworzenie wielu miejsc rekreacji i wypoczynku, placów zabaw i wielu innych.

Cała infrastruktura została tak zaplanowana, by sprostać najbardziej wymagającym miłośnikom sportów wodnych, przy jednoczesnym połączeniu nowoczesności z nawiązaniem do tradycji i otaczającej ją architektury.

lacko1

lacko2

lacko3

lacko4

Trzymamy kciuki za tą wspaniałą inwestycje!

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine