Udostępnij:

plaza 1

Pierwsza niedziela lipca każdego roku jest wyjątkowa dla Jarosławca. To właśnie w ten dzień od prawie 30 lat odbywa się Bieg po plaży (Międzynarodowy Bieg po Plaży - Jarosławiec). Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszy szereg różnego rodzaju imprez. Są to zarówno imprezy sportowe jak i kulturalne (np. koncerty). Wśród sportowych to oczywiście biegi o różnych dystansach dla osób w każdym wieku. Zobacz co będzie się działo i wybierz bieg dla siebie!

biegpoplazy 1

Od samego rana wczasowicze i turyści przebywający w Jarosławcu mają możliwość dopingowania przy biegach młodzieżowych „Powitanie Lata”. Pierwszy gwizdek na starcie słychać o godzinie 9.00. Potem co kilka minut startują różne kategorie wiekowe. Setki dzieci w wieku szkolnym pokonuje uliczki nadmorskiego Jarosławca.


5

Kolejnym i jakże wyjątkowym biegiem jest Bieg Milusińskich. Tutaj na bardzo krótkim odcinku (około 200 metrów) możemy podziwiać wysiłki najmłodszych dzieciaczków, które chętnie przebierają swoimi malutkimi stopami w kierunku mety. Na przedzie towarzyszy im ogromna maskotka „Mewuś”, która jeszcze bardziej dopinguje maluchy. To jest świetna zabawa nie tylko dla uczestniczących ale również dla rodziców, którzy mogą towarzyszyć dziecku lub też mocno dopingować. Dla każdej pociechy na mecie czeka niesamowita nagroda. Tutaj nie ma przegranych!

nagrody 1

Nie braknie również specjalnego biegu dla samorządowców pn. „Bursztyn Jarosławca”, w którym to jest do wygrania statuetka z najprawdziwszego bursztynu! Jest to bardzo wyjątkowa i bardzo unikatowa nagroda. Samorządowcy mają do pokonania trasę o długości 2000 metrów. Trasa tego biegu wiedzie po uliczkach w samym centrum Jarosławca.

biegpoplazy 2

Ponadto już od kilku lat wśród tych wszystkich biegów odbywa się jeszcze rekreacyjny bieg „Podziel się życiem” w ramach akcji „TAK dla transplantacji”.

Tak Dla Transplantacji to ogólnopolski program Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, którego głównym zadaniem jest popularyzacja idei transplantacji, pomoc osobom niepełnosprawnym (w tym dzieci i młodzieży) oraz wsparcie budowy modułu C Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w którym mieścić się będzie Centrum Leczenia Mukowiscydozy i Przeszczepu Płuc.

biegpoplazy 4

W samo południe słonecznej niedzieli startuje najważniejszy bieg tego dnia. Na mecie ustawiają się setki biegaczy by wyruszyć w trasę kolejnej edycji Biegu po plaży. Trasa nie jest łatwa. Każdy wie jak ciężko się idzie po piasku, a co dopiero po nim biegać! Dlatego trasa tego biegu nie jest w 100% po piasku. Ciężko byłoby pokonać gorący piasek na odcinku 15 kilometrów, szczególnie w upalny dzień. Dlatego też tylko jedna trzecia całej trasy wiedzie po tak trudnym terenie. Pozostała cześć biegu to typowy asfalt, który jest bardziej łagodny dla zawodników. Jest troszkę pod górkę, i z górki, jest piasek, jest asfalt. Jest również fragment trasy wiodący przez las. To jak, spróbujesz swoich sił?

biegpoplazy 2

Zapisy elektroniczne do 29. Biegu po Plaży rozpoczynają się 1 marca 2019 r. o godz. 12:00.

Więcej informacji na stronie biegpoplazy.pl

DomRaj

plakat 2019

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine