Udostępnij:

morsy-film

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wielkiego wydarzenia, które miało miejsce w ostatnią niedzielę (10.11.2013). 11 klubów rozpoczęło sezon kąpielowy na jarosławieckiej plaży.

Na Neptunowskie włości do Jarosławca w niedzielę 10 listopada 2013r., zjechało się 11 morsowych klubów; z Białogardu, Koszalina, Mielna, Gościna, Darłowa, Łeby, Kołobrzegu, Szczecinka, Korzybia i Czaplinka aby z miejscowym klubem morsów „Wiking" Postomino, otworzyć morsowy sezon zimowych kąpieli 2013/2014.


Już od godziny 10.00 przyjeżdżający uczestnicy integrowali się przy rozpalonym ognisku.

O godzinie 12.15 z Ośrodka Przywodnego w Jarosławcu wyruszyła morsowa parada uliczkami Jarosławca, na czele korowodu morsowego Kapela Ludowa Pieńkowianie, Neptun, Prozerpina, królewski orszak a po nim poszczególne kluby morsowe. Przy pomniku rybaka wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie. Po przybyciu na plażę rozgrzewkę poprowadziła hostessa, punktualnie o godzinie 13.00 do zimnego Bałtyku gdzie temperatura wody wynosiła około 7ºC wskoczyła 138 osobowa grupa morsów w której było 48 morświnek.

Najmłodszym uczestnikiem kąpieli był Jakub Danowski (rocznik 2009) z Białogardu, najstarszym uczestnikiem była Danuta Zdzitowiecka (rocznik 1940) ze Sławna.

Ostatni uczestnicy kąpieli wychodzili z wody po 20 minutach, dla klubu „Wiking" była to 238 kąpiel od powstania klubu. Najtrudniej się przemóc – lecz Neptun łaskawy, więc hartuj swe ciało – wiek nie jest ważny wcale.

Podziel się informacją

Masz ciekawą informację? Widziałeś coś nadzwyczajnego? Zrobiłeś świetne zdjęcie?

Podziel się z nami swoją informacją o Jarosławcu, prześlij zdjęcie:

biuro@jaroslawiec24.pl

baner-facebook-jar24

Pogoda w Jarosławcu

zakatek baner sponsor

sponsor

Facebook

Template by JoomlaShine